עורכי-דין ומגשרים

הורים אשר קיבלו מבית המשפט צו מסודר לגבי הסדרי הראיה לאחר הגירושין, אך לא מצליחים ליישם את ההסדרים הללו ונכנסים לוויכוחים ומריבות שבסופו של דבר פוגעים בעיקר בילדים, יכולים לעשות את הדבר הנכון ביותר ולפנות לטיפול תיאום הורי.

תיאום הורי
תיאום הורי חשוב לטובת הילדים.

טיפול זה מאפשר להם להתנתק מהרגשות השונים אשר אופפים אותם בשל משקעי העבר ולהתרכז אך ורק בטובת הילדים. בטיפול הם מקבלים כלים מקצועיים אשר מסייעים להם לשפר את התקשורת ביניהם ומסייעים להם לפתור את הבעיות השונות אשר מונעות מהם ליישם את הוראות הסדרי הראייה שנקבעו על ידי בית המשפט.

מדוע תיאום הורי הוא כל כך חשוב?

הליך תיאום הורי הינו הליך שבמקרים רבים יכול להיות קריטי ולהשפיע בצורה ישירה על הילדים ועל הטובה האישית שלהם. פעמים רבות הליך הגירושין הופך למכוער במיוחד, והרגשות אשר כלולים בו משפיעים על הילדים ומונעים מההורים לראות את הטובה האישית של הילדים מבלי לערב בכך את הרגשות שלהם עצמם. לכן, בכדי למנוע מצבים שכאלו, ובכדי לצמצם את הפגיעה בילדים בהליך הגירושין למינימום האפשרי, מוכרחים לפנות לטיפול מקצועי אשר יעניק להורים את הכלים להם הם זקוקים בכדי לתקשר ביניהם בצורה טובה יותר ובכדי להתנתק מהרגשות האישיים בכל הקשור לילדים, לחינוך שלהם, להוצאות המשותפות ולהחלטות נוספות.

כיצד עובד הטיפול?

טיפול תיאום הורי עובד בצורה פשוטה – לכל הורה מוצמד מטפל שונה, כאשר בתחילה ההתקשרות בין שני ההורים הינה דרך המטפלים בלבד, בכדי למנוע התפרצויות שיפריעו לתהליך. רק לאחר שההורים מוכנים לכך, לדעת המטפלים, מתחילים בפגישות משותפות הכוללות את שני ההורים, ואת שני המטפלים. בצורה הזו, כל הורה מרגיש שהוא מיוצג על ידי איש מקצוע הדואג לטובה האישית שלו, וכך נוח לו יותר לשתף פעולה עם הטיפול ולהתנהג בצורה מכובדת ובוגרת מבלי לערב את הרגשות האישיים שלו. חשוב לזכור כי למרות שטיפול זה יכול להיחשב כטרחה או בזבוז זמן, מדובר בטיפול חשוב מאוד אשר יכול להציל את הילדים מטביעה בתהליך הקשה של הגירושין ולכן כדאי לפנות אליו.