בריאות ורפואה

פעם היתה הרבה פחות מודעות לזה מאשר היום ואנשים רבים שהיו צריכים סיוע היו מדחיקים את הבעיה שלהם ומתביישים לדבר עליה. אבל היום המצב שונה לגמרי. היום אנשים מבינים שלהיות זקוק לסיוע נפשי זה לא בושה. החיים לחוצים ומלחיצים וצריך להתמודד עם לא מעט דברים במקביל, ומי שלא חזק נפשית יתקשה לעמוד בזה.

יש כמובן גם דברים שקורים כמו טראומות מאירועים שונים שקורים במהלך השנים, ופה בישראל המצב עוד קשה יותר בגלל המורכבות הביטחונית שאנו חיים איתה ביום יום. אנשים מגיעים למצבים של חרדות ודיכאונות, פחדים וחששות ובסופו של דבר הם מבינים או מי שקרוב אליהם, שטיפול נפשי הוא דבר נורמאלי לגמרי. טיפול נפשי למבוגרים ברחובות כמו גם בכל מקום אחר הוא תהליך שיכול להקל על החיים ולסייע להתמודד איתם ואם אתם צריכים טיפול כזה או מחפשים טיפול נפשי למי מהקרובים אליכם, הנה כמה שלבים אותם צריך לעבור בדרך להחלטה על מי יהיה המטפל.

אינטראקציה

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר בהחלטה על מי יהיה זה שייתן לכם או למי מהקרובים אליכם טיפול נפשי למבוגרים ברחובות כמו בכל מקום אחר הוא איך האינטראקציה איתו. אינטראקציה טובה זה משהו שמרגישים מיד בפגישה הראשונה, מיד כשנפגשים ומתחילים לשוחח. אינטראקציה זה אומר נכונות מצד המטופל לפתוח את הלב, הרגשה שהוא עם הבן אדם הנכון והוא יכול לסמוך עליו. דיכאון בגיל השלישי הוא מצב נפוץ בקרב קשישים. התקופה של הבדידות וההיבט הרפואי רק תרמו לעליה בחרדות ודיכאון בקרב מבוגרים.

מומחה עם התמחות ספציפית

עולם רפואת הנפש הוא עולם רחב, מנעד גדול מאוד של קשיים ושל צרכים של מטופלים שיכולים לנבוע מסיבות שונות, מהן מולדות ומהן כאלו שקשורים לאירועים או מצבים מסוימים. יש מטפלים רבים בתחום עם קשת רחבה של התמחויות, ובבואכם למצוא את זה שהכי יתאים לכם או ליקירכם, אתם צריכים לדעת מהו הניסיון שלו בבעיה הספציפית. אם אתם מחפשים טיפול נפשי ממבוגרים ברחובות או במקום אחר, מטפל שעיקר עיסוקו עד היום וההתמחות שלו היתה בילדים, לא יתאים לצרכים שלכם. חשוב לבחון לעומק מה הוא עשה עד היום ובמה הוא טיפל כדי לקבל את ההחלטה.

ד"ר אואנה קרטה
מומחית לטיפול בדיכאון בגיל השלישי.