בריאות ורפואה

סכרת נעורים – קצבה מביטוח לאומי

סכרת נעורים, או בשמנה המקצועי, סכרת מסוג 1, הינה סכרת אשר מופיעה אצל ילדים ויכולה לפגוע בתפקוד היום יומי שלהם בצורה משמעותית. ילד אשר חולה במחלה זו הינו ילד אשר איכות החיים שלו יורדת בצורה משמעותית, והמשפחה שלו צריכה להתמודד עם קשיים רבים במהלך היום יום. לכן, הורים לילד אשר אובחן כחולה בסכרת נעורים יכולים להגיש בקשה לקבלת קצבה מהביטוח הלאומי, קצבה אשר תאפשר להם להעניק לילד טיפול טוב יותר ולממן את כל הצרכים שלו בצורה הרבה יותר טובה. לרוב, קצבת הנכות אשר תאושר לילד בעל סכרת נעורים תהיה חצי מהגובה של קצבת ילד נכה רגילה.

 

ילדך סובל מסכרת ? לבדיקת זכאות מלאו פרטים
אם ילדך בגיל 0-18 בדוק את זכויותייך :מדוע חשוב להגיש בקשה מוקדם ככל האפשר?

הורים אשר ילדם אובחן כחולה בסכרת נעורים חשוב שיגישו בקשה לקבלת קצבה מוקדם ככל האפשר, ומדוע? פשוט מאוד – קצבת הנכות הניתנת לילד מחושבת החל מהיום בו הוגשה הבקשה (לאחר האישור ההורים יקבלו החזר תשלום החל מהיום בו הגישה את הבקשה לקבלת הקצבה) ולכן כדאי להגיש את הבקשה מיד עם פרוץ המחלה בכדי לקבל מיצוי מלא יותר של הזכויות ולקבל סיוע במימון של הטיפולים הלא זולים של המחלה, טיפולים אשר איתם יאלץ הילד, וכמובן, יאלצו גם ההורים ובני המשפחה שלו, להתמודד איתם מידי יום ביומו.

0

מהם הקריטריונים לקבלת קצבה מביטוח לאומי לחולי סכרת נעורים?

ילד אשר חולה בסכרת נעורים יהיה זכאי לקבלת קצבה מביטוח לאומי במידה והוא עונה על הקריטריונים הבאים:
1. הילד נמצא בשנה הראשונה למחלה
2. הילד אינו מעל הגיל בו הוא יכול לבטא באופן מילולי את השינויים ברמת הסוכר, מה שאומר שהוא צריך להיות בשל מבחינת השפה ומבחינת ההבנה שלו.
3. ילד אשר יש לו חוסר קבוע באיזון המטבולי וילד אשר יש לו התקפי היפוגליקמיה רבים (כמובן, נדרש להביא אישור רופא לכך).

הורים לילד אשר עונה על הקריטריונים הללו יכולים להגיש בקשה לקבלת קצבה עבורו מהביטוח הלאומי, וכאמור, מוטב שיגישו את הבקשה הזו מוקדם ככל האפשר בכדי לקבל את מלא הזכויות המגיעות להם.