בריאות ורפואה

סובלים מסכרת ? קבלו פטור והחזרים ממס הכנסה או קצבה מביטוח לאומי

מחלת הסכרת הינה מחלה מוכרת ונפוצה מאוד כיום, וישראל, כמו מדינות רבות אחרות, הינה מדינה בה ישנם חולים רבים במחלה הזו. כמובן, למחלה זו יש טיפול, טיפול אשר ברוב המקרים מצליח ומאפשר לחולה לנהל את חיי היום יום שלו בצורה תקינה ועם מינימום הפרעות אשר מגיעות מאותה מחלה. יחד עם זאת, למרות הטיפול היעיל, חולי סכרת זכאים לסיוע מהמדינה, ממוסדות כמו מס הכנסה ומביטוח לאומי, סיוע אשר יכול להפוך את החיים שלהם להרבה יותר נוחים והרבה יותר טובים ולאפשר להם להתמודד עם המחלה באופן הרבה יותר נכון וטוב.

 

סובלים מסכרת ? לבדיקת זכאות מלאו פרטים
אם את/ה סובלים מסכרת, משלמים או שילמתם מס מעל 1000 ש"ח, ייתכן כי מגיע לך כסף מהמדינה!סוגי הסוכרת
קיימים שני סוגים של סוכרת:

1. סוכרת נעורים, אשר מוכרת בעגה המקצועית בשם סוכרת מסוג 1. סוכרת זו מופיעה אצל ילדים וצעירים ויכולה לזכות את המשפחות שלהם בקצבת נכות והטבות נוספות שיסייעו להם בחיי היום יום.

2. סוכרת מבוגרים, אשר מוכרת בעגה המקצועית בשם סוכרת מסוג 2. סוכרת זו הינה סוכרת אשר מופיעה אצל אנשים מבוגרים, ומאופיינת בעלייה של רמות הסוכר בגופם של אותם אנשים לרמות גבוהות מאוד. העלייה הזו יכולה להוביל לסיכונים רבים לגוף האדם כמו טרשת עורקים, אי ספיקת כליות, כיבים ברגליים, עיוורון, פגיעה במערכת העצבים ועוד. לכן, במקרים רבים החולים במחלה זו מאבדים את כושר העבודה שלהם ואת מקור הפרנסה שלהם וזקוקים לסיוע מהמדינה בכדי שיוכלו להמשיך לחיות בצורה נאותה.

מדוע חשוב להתייעץ עם מומחים?

כל חולה סוכרת, או בן משפחה של חולה סוכרת, חשוב שיתייעץ עם אנשים מומחים אשר מכירים את החוקים השונים ויכולים לסייע לו להשיג את הזכויות המלאות המגיעות לו ממס הכנסה או מביטוח לאומי. מומלץ לעבוד עם עורך דין או יועץ בכיר בתחום בכדי לקבל את המידע המלא והמקיף ביותר ובכדי לקבל ליווי מקצועי שיביא למיצוי המלא של זכויות החולה במוסדות אלו על הצד הטוב ביותר, דבר שלעיתים אדם חסר ניסיון או ידע לא יכול להגיע אליו בכוחות עצמו ולאבד זכויות רבות עקב כך.