שיפוצים ובנייה

מי מאתנו לא שיחק בילדותו בלגו ובקוביות? בנה ארמונות, מגדלים ומה לא? כילדים חשבנו בתמימות, שבנייה היא עניין פשוט. כמבוגרים אנו יודעים, שבנייה כרוכה בעבודה קשה, אחריות גדולה ובעיקר בצורך בידע ובניסיון רבים.

ניהול פרוייקטים בצפון
ניהול פרוייקטים בצפון

ההסמכה

החל משנת 1958 קיים בישראל חוק העוסק במהנדסים ואדריכלים. על פי חוק זה, רק מהנדסים בעלי הכשרה מתאימה וניסיון בתחום יוכלו לעסוק בעצמם בתחום זה. זאת משום שתחום זה הינו רגיש במיוחד. טעות אחת קטנה עלולה לגרום לנזק רב ואף לסכן חיים.

הנדסת בניין – תתי התמחות

תחום הנדסת הבניין הוא רחב מאוד ולכן ניתן לחלק אותו למספר תתי תחומים כגון: הנדסת תשתיות, ניהול אתרי בנייה, ניהול פרויקטים בצפון, הנדסת תחבורה ועוד. כל אחד מתתי התחומים האלו מהווה תחום רחב יריעה בפני עצמו ולכן כל מהנדס בניין בוחר לעצמו תת התמחות ומתמקצע בתחומו עד תום. זאת על מנת למנוע טעויות שכאמור, עלולות לגרום לאסון.

אם אתם מעוניינים לבנות בניין מגורים או בסלילת כביש, הרי שמדובר בשני תחומים שונים בתכלית האחד מן השני ולכן כאשר אתם מחפשים מהנדס בניין, חשוב לפנות למהנדס, שמתמחה בתחום בו אתם מתעניינים. כך גם לגבי ניהול אתרי בנייה, פיקוח על בנייה וכך הלאה.

לשימושכם

גם אם אתם אנשים פרטיים, שלא מתכננים פרויקט בנייה מכל סוג שהוא בזמן הקרוב, יתכן שתזדקקו למהנדס בניין על מנת לאשר לכם את הבטיחות של הצבת ג'קוזי על גג הבית או המרפסת שלכם לדוגמה. כך גם לגבי שיפוצים, שיתכן שתרצו לבצע בביתכם. לדוגמה, לעתים ישנו רצון להוריד קירות בתוך הבית, אך לא תמיד הדבר אפשרי מפני שאלו עלולים להיות חלק מן היסודות של הבניין. מהנדס בניין מקצועי, אמין ומנוסה יידע להגיד לכם האם ניתן להוריד את הקיר או לא לשמירה עליכם ועל שאר דיירי הבניין.

אם כך, כאשר אתם נדרשים להיעזר במהנדס בניין לכל מטרה שהיא, ודאו תחילה שהוא המתאים לכם ולפרויקט שלכם ביותר מבחינת ההסמכה, ההתמחות ותת ההתמחות שלו, המקצועיות, האמינות והניסיון שלו. כך תוכלו להימנע מהוצאות מיותרות, עוגמת נפש ובזבוז של כסף והזמן יקר שלכם.