כללי

ממונעים חשמלים לילדים פועלים באמצעות סוללות. קיימים ממונעים לילדים עם שתי סוללות. ישנם סוגים של סוללות לדוגמה סוללה מסוג הליתיום יכולה להספיק לנסיעה רצופה של 50 ק"מ לפחות ובעלת תות קן אירופאי, אמריקאי וישראלי. בכל מקרה, הסוללה של הממונע החשמלי צריכה להתאים למטען ולמנוע מבחינה חשמלית. למשל : אופנועים ממונעים שפועלים על מתח חשמלי של 6 וואט מצריכים מטען, סוללה ומנוע במתח החשמלי הזה בלבד. שדרוג כלשהו למתח חשמלי גדול יותר של אחד המרכיבים אינו אפשרי.

עם זאת, אפשר ומומלץ לשדרג את הממונעים החשמליים, למשל : הגדלת המנוע והתקנת אמצעים שונים להגברת הבטיחות למשל : ידית שטח, קשת התהפכות וידית אחיזה. כמו כן, ניתן לעיתים להוסיף לממונע שלט רחוק, להחליף את סוג הסוללה ולהוסיף מחשב דיגיטלי שמספק בזמן אמת נתוני דרך שונים כמו מרחק ומהירות נסיעה. כיום ניתן להשיג גם קורקינטים לילדים רגילים וממונעים, חשוב לבחור קורקינטים בעלי תו תקן המותאמים לילדים.

טרקטורונים ממונעים לילדים הם כלי רכב אמינים והם עבירים ובטיחותיים והם יוצרו תוך הקפדה על פרטי-פרטים. ממונעים חשמליים לילדים המגיעים לישראל (כולל ציוד הטענה) אושרו לנהיגת ילדים ע"י מכוני תקינה שונים בעולם (למשל בארה"ב ובאירופה) וגם כמובן בארץ. ממונעים חשמליים לילדים שמשווקים בישראל קיבלו רישיון יבוא רק לאחר שעמידותם הוכחה במבחני ריסוק ובמבחני עומסים. ממונעים חשמליים לילדים הם כלי רכב שיועדו לילדים אך למעשה כל המשפחה נהנית מפעילות לימודית וספורטיבית. ממונעים חשמליים מציבים אתגרים בפני הילד ומקנים לו מיומנויות שונות.   לכן, ממונעים חשמליים לילדים אינם רק משחק ילדים או שעשוע אלא אמצעי חינוכי ולימודי בעל ערך ומשמעות.