טיולים ג'יפים בירדן הם ההזדמנות שלכם ליהנות מטיול אתגרי קרוב לבית בארץ מפתיעה במיוחד. באמצעות טיול זה תוכלו להכיר מקרוב את השכנה ממזרח, לגלות את הכנסת האורחים של תושביה וליהנות מנופים דומים לאלו שלנו אבל שונים לחלוטין. אתם מוזמנים להמשיך לקרוא ולהתאהב בארץ, באנשים ובטבע ולהבין למה לא מדובר בעוד מדינה אלא בממלכה מהאגדות.

ההתחלה

טיולי ג'יפים בירדן מתנהלים לרוב בצורה מעגלית ומתחילים ומסתיימים במעבר רבין – מעבר הגבול בערבה שנפתח עם חתימת הסכם השלום בין המדינות בשנת 1994.הודות להסכם זה יש אפשרות לבעלי ג'יפים וטנדרים להיכנס לממלכה עם רכבם הפרטי, אך נדרשת הצגה של תעודת ביטוח חובה ותשלום אגרת רכב ירדנית (כ-80 דינר לג'יפ וכ-140 דינר לטנדר)
 

היום הראשון

הטיול לרוב מתחיל בואדי רם – אזור מדברי עם פסגות בגובה של 1500 מטר מעל פני הים, נופים מדהימים בצבעי מדבר ותצורות סלע שונות שכל אחת יפה מקודמתה – פטריות, קשתות, עמודים וקניונים.

הואדי נחשב לעוצמתי במיוחד ולכזה שמשפיע רבות על כל מי שנמצא בו. אחד האנשים המפורסמים שחוו זאת הוא לא אחר מאשר לורנס איש ערב, אבל רק אחרי לינת לילה במאהל בדואי תוכלו לדעת אם גם לכם זה קרה.

היום השני

היום השני כולל סיור בשטח הצפוני של הואדי והגעה בשעת צהריים לסלע האדום – העיר החצובה בסלע פטרה ששימשה בירת הנבטים וכיום מהווה יעד תיירותי ירדני מרכזי.העיר נבנתה מאבן חול אדומה בעמק צר בינות הרי גרניט גבוהים וצבעוניים – מה שהקנה לה הגנה מושלמת מפני פולשים והפך את ההגעה אליה למסוכנת במיוחד. לא בכדי השיר עליה נאסר לשידור בטענה שהוא מעודד את הנוער לאתגרים מיותרים. לינת לילה באזור הכפר ואדי מוסא.

היום השלישי

היום השלישי יכלול ביקור בפטרה הקטנה – החלקים התחתונים של העמק שבו נבנתה פטרה שנחשב לפחות מוכר לציבור וכתוצאה מכך הוא פחות מתויר. נסיעה דרומה בדרך ההררית היורדת אל הצד הירדני של אזור הערבה תגיע למסוף הגבול – המסוף שמהווה את נקודת הסיום של הטיול כולו.