כללי

הנפקת תו נכה – משרד התחבורה

תו נכה הוא תו שמאפשר לאנשים עם מגבלות שונות לקבל תו איתו הם יכולים להחנות את הרכב שלהם במקומות המיועדים לנכים וכן במקומות בהם אין חניה רגילה ובהתאם לחוק הנכים. כדי להשתמש בתו הנכה על הנכה להיות ברכב (כנוסע או כנהג), בעלי תו המוצמד לחלון הקדמי של הרכב או שעל הנהג לבצע את הנסיעה כדי לאסוף את הנכה. כדי להשתמש בתו נכה הנהג יכול להיות נכה בעצמו או להיות קרוב משפחה מדרגה ראשונה (או להיות אפוטרופוס) שמסיע או נמצא בדרך לאסוף את הנכה.

 

בדוק חינם האם מגיע לך תו נכה
סובל מנכות רפואית? חלית? מימוש זכויות והוצאת תו נכה זו המומחיות שלנו! לבדיקת זכאות מלא פרטים:מי זכאי לקבל תו נכה?
כדי להיות זכאי לקבלת תו נכה חייב האדם לעמוד לפחות באחד מבין התנאים הבאים:

✔ בעל 60% נכות או יותר כשהוא תלוי ברכב.
✔ בעל מגבלת תנועה ותלות בכיסא גלגלים לצורך ניידות.
✔ בעל תעודת עיוור או לקות ראייה גבוהה מאד.
✔ הורים לילדים נכים אשר עונים על הקטגוריות הנדרשות.

מי שעומד בדרישות וזכאי לתו שיכול להקל על חייו יכול להגיש בקשה לו דרך משרד הרישוי.

כיצד מקבלים את תו הנכה?

כדי לקבל את התו אשר מקל על החניה באזורים שונים ברחבי הארץ על המועמדים להגיש בקשה לתו נכה דרך משרד הרישוי. כדי לקבל את התו יש להעביר את המסמכים השונים למשרד הרישוי (לרוב אין צורך להגיע באופן פיזי למשרד), לרבות מסמכים על החזקת רכב ואישורים על המצב הרפואי (על הנכות) ובהתאם לקבל את התו. היום התו הניתן הוא תו על גבי פלסטיק וחובה להצמידו לחלון הקדמי כדי להשתמש בו.

כיוון שקבלת התו תלויה בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי, יש לעבור קודם כול את הוועדות לפני שמגישים את הבקשה ממשרד הרישוי. הוועדות הרפואיות תפקידן לאשר את הזכאים לתו ועם זאת קורה שהן לא מבצעות את תפקידן ולא מזהות את הקושי של האדם שמולם. לכן, כל מי שרוצה להגיש בקשה לנכות או מגבלה ורוצה להגיש בקשה לקבלת תו נכה יכול להיעזר גם באנשי מקצוע המומחים בתחום כדי שהם יעזרו לו לעבור את הוועדות השונות ואת משרד הרישוי בקלות ובמינימום מעמסה.